#GENEL

4. Dünya Göçebe Oyunları stratejisi hazır

7 Şubat 2019 Perşembe
4. Dünya Göçebe Oyunları stratejisi hazır
#GENEL

4. Dünya Göçebe Oyunları stratejisi hazır

7 Şubat 2019 Perşembe
Paylaş

Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK-WEC) ile Türk Konseyi yöneticileri çalışma yemeğinde bir araya geldi. Mutabakat Zaptı'nın (MoU) imzalandığı çalışma yemeğinde 2020 yılında Türkiye'de gerçekleştirilecek 4. Dünya Göçebe Oyunları stratejisi de belirlendi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Türk Konseyi Genel Sekreteri Bagdat Amreyev ve kurum yöneticilerinin katıldığı çalışma ve protokol yemeği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ev sahipliğinde Tunuslu Hayreddin Paşa Konağı’nda gerçekleştirildi. Çalışma yemeğinde 2020 yılında Türkiye'de yapılacak 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları için takip edilecek stratejiler değerlendirildi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, yaptığı konuşmada Türk Konseyi'nin çalışmalarından memnuniyet duyduklarını söyledi

4. Dünya Göçebe Oyunları'nın düzenlenmesi konusunda Türk Konseyi ile iş birliği içinde çalışmaya istekli olduğunu belirten Erdoğan, Mutabakat Zaptı'nın gençlik ve spor alanındaki iş birliğini güçlendirmek yolunda her iki kurum için etkili ve sistematik bir mekanizma oluşturacağını dile getirdi. Erdoğan, Türk Konseyi'nin, tarihi derin köklere ve rasyonel iş birliği ilkelerine dayanan kardeşlik bağlarını güçlendirme konusundaki üye ülkelerin kararlılığını simgelediğinin altını çizdi.

Türk Konseyi Genel Sekreteri Bagdat Amreyev da Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Türk Konseyi ile Dünya Etnospor Konfederasyonu arasındaki yakın iş birliğini artırmayı arzu ettiklerini söyleyen Amreyev, Türk halklarının kültürel mirası için geleneksel sporların önemini vurguladı. Amreyev, Türk Konseyi'nin, 2020'de Türkiye'de gerçekleştirilecek olan 4. Dünya Göçebe Oyunları'nın koordinasyonunda Dünya Etnospor Konfederasyonu ile birlikte çalışma arzusunda olduğunu belirtti.