#BASKETBOL

A Milli Erkek Basketbol Takımımız basınla buluştu

23 Kasım 2021 Salı
A Milli Erkek Basketbol Takımımız basınla buluştu
#BASKETBOL

A Milli Erkek Basketbol Takımımız basınla buluştu

23 Kasım 2021 Salı
Paylaş

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'nda 25 Kasım'da Belarus ve 28 Kasım'da Büyük Britanya ile yapacağı maçlar öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen buluşmaya Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Muratcan Güler, A Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene ve milli oyuncularımız katıldı.

haberdetay

Toplantıda açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, "Milli takımlar, en çok önemsediğimiz ve sorumluluk üstlendiğimiz yer. Elemelere 2 galibiyetle başlayarak çıkışa geçeceğiz. Bu oyuncular, milli formanın anlamını ve değerini sahaya çıktıkları zaman gösterecek. Hepsine başarılar diliyoruz. Onların sadece basketbola odaklanması için bize düşen görevi yapıyoruz. İnşallah 2 maçı da kazasız atlatıp bizi mutlu edecekler." ifadelerini kullandı.

Takımlarında süre alan oyuncuların kadroya dahil edildiğini aktaran Türkoğlu, "Ekip olarak en fazla süre alan arkadaşlarla bu maçlara hazırlanıyoruz. Her maçın ne kadar önemli olduğunun herkes farkında. Takıma faydalı olan arkadaşları çağırdık. A Milli Takım'ın her maça kazanacak kadroyla çıkması gerektiğinin bilincindeyiz. Önemli olan bu süreçleri tecrübeli arkadaşlarla oynamak. Hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılmak." diye konuştu.