#HOKEY

Abdullah Ensar Turna, dünyanın en iyisi olmak istiyor

30 Aralık 2020 Çarşamba
Abdullah Ensar Turna, dünyanın en iyisi olmak istiyor
#HOKEY

Abdullah Ensar Turna, dünyanın en iyisi olmak istiyor

30 Aralık 2020 Çarşamba
Paylaş

Konya'da lisede öğrenim gördüğü dönemde rehber öğretmeninin yönlendirmesiyle başladığı salon hokeyinde milli formayı giyen 20 yaşındaki Abdullah Ensar Turna, başarılarıyla dikkat çekiyor.

Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü'nde 3. sınıf öğrencisi olan Abdullah Ensar Turna'nın hayatı, genç yaşlarda tanıştığı salon hokeyi sayesinde değişti.

Daha önce adını bile duymadığı hokeyle 15 yaşındayken tanışan Abdullah Ensar Turna, bu branşta kısa sürede önemli mesafeler katedip milli sporcu oldu.

haberdetay

Ter döktüğü hokeyde, arkadaşlarıyla yurt içi ve yurt dışında önemli başarılara imza atarak 5 yılı geride bırakan Abdullah Ensar Turna, kariyerinde iki kez "Avrupa'nın en iyi kalecisi" unvanını elde etti.

Abdullah Ensar Turna, 2016 yılında 16 Yaş Altı Milli Takımı'nın formasını giydi, aynı sene Polonya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansla en iyi kaleci ödülüne layık görüldü. Milli sporcu, 2018'de Konya'da düzenlenen Hokey Açık Alan Avrupa Şampiyonası'nda da "Avrupa'nın en iyi kalecisi" seçildi.

Selçuklu Belediyespor Hokey Takımı'nın kalecisi olarak spor hayatına devam eden Abdullah Ensar Turna, gözünü "Dünyanın en iyi kalecisi" unvanına çevirdi.