#SU SPORLARI

Alper Cavit Kabakçı: “Sporcularımız antrenmanlarına evlerinde devam ediyor”

2 Nisan 2020 Perşembe
Alper Cavit Kabakçı: “Sporcularımız antrenmanlarına evlerinde devam ediyor”
#SU SPORLARI

Alper Cavit Kabakçı: “Sporcularımız antrenmanlarına evlerinde devam ediyor”

2 Nisan 2020 Perşembe
Paylaş

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın bir yıl ertelenmesi kararının alınması gereken bir karar olduğunu, alınan bu kararın ise kendileri tarafından olumlu karşılandığını dile getirdi.

Koronavirüs salgınının şu sıralar ülkemizde de etkili olduğunu dile getiren Alper Cavit Kabakçı, "Öncellikle koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hastalananlara da acil şifalar diliyorum." dedi.

haberdetay

Kabakçı, bu salgın nedeniyle spor faaliyetlerinin askıya alındığını belirterek, "Türkiye Kano Federasyonu olarak nisan ayında iki faaliyetimiz vardı: Durgunsu ve akarsu bahar kupası yarışmaları. Ulusal anlamda faaliyetlerimiz çok ciddi etkilenmiş sayılmaz çünkü yarışma sezonumuz nisan ve eylül ayları arasında. Dolayısıyla haziran, temmuz ve ağustos aylarında yurt dışında yapacağımız yarışmalarla ilgili şu an için olumsuz bir durum söz konusu değil." diye konuştu.

Mayıs ayında düzenlenmesi planlanan üç olimpiyat kotası yarışmasının iptal edildiğini hatırlatan Alper Cavit Kabakçı, "Üç farklı ülkede yapılması plananlanan olimpiyat kota yarışları iptal edildi. Bu sporcularımızı haliyle olumsuz etkiledi. Çünkü ekim ayından beri milli takımımız Antalya'da kamp yapıyordu. Şu an kamp yaptığımız otel de maalesef kapandı. Dolayısıyla sporcularımızı evlerine göndermek durumunda kaldık. Şu anda sporcularımız antrenmanlarına evlerinde devam ediyor. Evlerine gönderdiğimiz ergometre ile antrenman yapıyorlar." ifadelerini kullandı.