#HENTBOL

Avrupa Hentbol Federasyonu’ndan iptal kararı

25 Nisan 2020 Cumartesi
Avrupa Hentbol Federasyonu’ndan iptal kararı
#HENTBOL

Avrupa Hentbol Federasyonu’ndan iptal kararı

25 Nisan 2020 Cumartesi
Paylaş

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF), koronavirüs pandemisi nedeniyle haziran ayında oynanması gereken kulüp ve milli takım karşılaşmalarının iptal edildiğini açıkladı.

EHF'den yapılan açıklamada, koronavirüs pandemisine rağmen 2019-2020 sezonunu en uygun şekilde tamamlayabilmek adına bazı kararlar alındığı duyuruldu.

haberdetay

2020 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda eleme karşılaşmalarının iptal edildiği belirtilirken ev sahibi Norveç ile Danimarka'nın yanı sıra 2018 Avrupa Şampiyonası'nda oluşan sıralamaya göre Fransa, Rusya, Hollanda, Romanya, İsveç, Macaristan, Karadağ, Almanya, Sırbistan, İspanya, Slovenya, Polonya, Çekya ve Hırvatistan'ın turnuvaya katılacağı aktarıldı.

2021 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası'nda ise Avrupa play-off'larının iptal edildiği ve turnuvanın son şampiyonu Danimarka ile 2020 Avrupa Şampiyonası'nda oluşan sıralamaya göre İspanya, Hırvatistan, Norveç, Slovenya, Almanya, Portekiz, İsveç, Avusturya, Macaristan, Belarus, İzlanda, Çekya ve Fransa'nın şampiyonaya katılacağı belirtildi.