#UZAKDOĞU SPORLARI

Avrupa Karate Şampiyonası'nda altın madalya rekoru

23 Mayıs 2021 Pazar
Avrupa Karate Şampiyonası'nda altın madalya rekoru
#UZAKDOĞU SPORLARI

Avrupa Karate Şampiyonası'nda altın madalya rekoru

23 Mayıs 2021 Pazar
Paylaş

Hırvatistan'ın Porec kentinde düzenlenen 55. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda 6 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Karate Milli Takımımız, genel klasmanda üst üste dördüncü kez ilk sırayı aldı.

Türkiye Karate Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 47 ülkeden 513 sporcunun katıldığı şampiyonanın son gününde erkekler ve kadınlar takım kata ile erkekler takım kumite müsabakaları yapıldı.

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir'den oluşan Erkek Kata Milli Takımımız, son üç şampiyonada finalde kaybettiği İspanya’yı geçerek zirveye çıktı. Bu madalya Avrupa Şampiyonası tarihinde Türkiye'nin kazandığı ilk altın madalya olarak tarihe geçti.

Ayşe Yılmaz, Hayrulnisa Çiğildik ve Hazel Balık'tan oluşan Kadın Kata Milli Takımımız ise üçüncülük maçında Portekiz'e kaybederek Avrupa beşincisi oldu.

haberdetay

Altın madalyada rekor

Karate Milli Takımımız, Porec'te Avrupa şampiyonaları tarihindeki altın madalya rekorunu kırdı. 2013 yılında Macaristan'da ve 2017'de Kocaeli'de yapılan şampiyonalarda 4 altın madalya kazanan Türkiye, Hırvatistan'da 6 altın madalyaya ulaştı.

Zatika Spor Salonu'ndaki şampiyona kapanış töreniyle sona erdi. Kapanış töreninde organizasyonun bayrağı gelecek yılki şampiyonaya ev sahipliği yapacak Türkiye'ye verildi. Bayrağı Türkiye Karate Federasyonu adına Genel Sekreter Ali Bıldırcın, Hırvatistan Karate Federasyonu Başkanı Davor Cipek'ten teslim aldı.

TURKSPORU ailesi olarak milli sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.