#UZAKDOĞU SPORLARI

Avrupa Karate Şampiyonası'nda madalya yağmuru

23 Mayıs 2021 Pazar
Avrupa Karate Şampiyonası'nda madalya yağmuru
#UZAKDOĞU SPORLARI

Avrupa Karate Şampiyonası'nda madalya yağmuru

23 Mayıs 2021 Pazar
Paylaş

Hırvatistan'ın Porec kentinde devam eden 55. Avrupa Karate Şampiyonası'nda Ali Sofuoğlu, Eray Şamdan ve Serap Özçelik Arapoğlu altın, Dilara Bozan ve Kadın Kumite Milli Takımımız gümüş madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonanın dördüncü gün akşam seansında karatecilerimiz 3 altın ve 2 gümüş madalya kazandı. Millilerimiz, 5 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya elde etti.

Erkekler katada Ali Sofuoğlu, İspanyol Damian Quintero'yu mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Dünya ve Avrupa şampiyonu İspanyol Quintero'yu yenen Ali, Türkiye'ye katada ilk Avrupa şampiyonluğunu getirdi.

Erkekler kumite 60 kilo finalinde Eray Şamdan, Letonyalı Kalvis Kalnins'i yenerek kürsünün zirvesinde yer aldı. Eray, büyüklerde kariyerinin ilk Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

haberdetay

Serap 5. kez Avrupa şampiyonu

Kumite 50 kilo finalinde Alman Shara Hubrich'i mağlup eden Serap Özçelik Arapoğlu, altın madalya kazandı.

Türkiye'yi Tokyo Olimpiyatları'nda temsil edecek olan milli sporcumuz, Avrupa şampiyonalarında kariyerindeki 5. altın madalyasını elde etti.

Eda Eltemur, Merve Çoban, Meltem Hocaoğlu ve Gülsen Demirtürk'ten oluşan Kadın Kumite Milli Takımımız, Almanya'ya mağlup olarak gümüş madalya aldı.

Kadınlar katada mücadele eden Dilara Bozan da İspanyol rakibi Jaime Sandra Sanchez'e yenilerek gümüş madalya kazandı.

Şampiyonada daha önce Meltem Hocaoğlu Akyol ve Uğur Aktaş altın, Eda Eltemur ise bronz madalya almıştı.

TURKSPORU ailesi olarak milli sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.