#GENEL

Bakan Kasapoğlu milli sporcularımızla birlikte İstiklal Marşı’mızı okudu

20 Mayıs 2020 Çarşamba
Bakan Kasapoğlu milli sporcularımızla birlikte İstiklal Marşı’mızı okudu
#GENEL

Bakan Kasapoğlu milli sporcularımızla birlikte İstiklal Marşı’mızı okudu

20 Mayıs 2020 Çarşamba
Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında milli sporcularımızla birlikte saat 19.19'da İstiklal Marşı'mızı okudu.

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleşen etkinliğe Bakan Kasapoğlu, Ankara'da bulunan Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) katıldı.

Saatler 19.19'u gösterdiğinde Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki 27 milli sporcumuz, İstiklal Marşı'mızı büyük bir coşkuyla söyledi.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, başta gençlerin olmak üzere tüm Türkiye'nin bayramını kutlayarak, şunları kaydetti:

"Milli mücadelenin 101. yılı. Biliyorsunuz o atılan ilk adım. Yakılan ilk meşale sonrası o günden bugüne önümüze çıkan engelleri bir bir aştık. Bu, aziz milletin ne kadar asil ne kadar güçlü ve hiçbir zaman engellenemez bir ruha sahip olduğunu gösteriyor. Gönüllerimiz bir olduğu müddetçe bu birlik tablosuyla, beraberlik ruhuyla her türlü engeli aşacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Milli mücadele ruhuyla gençlerimizle, sporcularımızla, milletimizin tüm fertleriyle, yarınlara olan güçlü yürüyüşümüzden asla ve asla şüphemiz yok. İnşallah, yarınların Türkiye'si daha aydınlık gençlerimizle birlikte var olacaktır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anan Muharrem Kasapoğlu, "Sporcularımız bugün ülkemizin dört bir yanında marşımızı söyledi. İstiklal Marşı'mız salonlarımızdan, statlarımızdan, yurtlarımızdan yükseldi ve hiçbir zaman ne marşlarımız ne de ezanlarımız kesilmeyecektir, ona inanıyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bugün gençlerimizin bayramı. Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz, en büyük gücümüz. Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlerimize verdiği değerle, o engin vizyonla, gençlerimiz için üretmeye devam edeceğiz. Gençlerimiz için çalışmaya ve onları her alanda, bilimde, sanatta, sporda, kültürde güçlü olmaları yönünde ve yarınların sadece Türkiye'sine değil dünyaya adeta imzasını atacak şahsiyette yetiştirme yönünde çabamız, gayretimiz devam edecek."

haberdetay

Bakan Kasapoğlu'na milli sporcularımız Eşref Apak, Kıvılcım Kaya Salman, Oğuz Akgül, Savaş Parlak (Atletizm), İlke Özyüksel (Modern pentatlon), Enver Yıldırım, Deniz Selin Ünlüdağ (Eskrim), Beril Böcekler, Merve Tuncel, Ece Tanrıverdi, Duru Tanrıverdi, Deniz Ertan, Defne Taçyıldız (Yüzme), İlayda Tarhan, Zeynep Gökçe, Azra Lökeli (Atıcılık), Murat Oğuz (Paralimpik atıcılık), Abdullah Öztürk (Paralimpik masa tenisi), Soner Demirtaş, Selahattin Kılıçsallayan, Fatih Erdin, Selim Kozan (Güreş), Hasan Gezik, Hüseyin Gezik, Mustafa Çavdar, Ozan Can Aslantaş (Boks) ve Cebrail Acar (Halter) eşlik etti.

Türkiye'nin diğer illerinde Ramil Guliyev, Nur Tatar Askari, Ecem Güzel, Cenk İldem başta olmak üzere yüzlerce milli sporcumuz İstiklal Marşı’nı okuma etkinliğine katıldı.

Tesisin etrafındaki binalarda yaşayan vatandaşlarımız da balkonlarına çıkarak İstiklal Marşı'mızı Bakan Kasapoğlu ve milli sporcularımızla birlikte okudu.