#CİMNASTİK

Cimnastikte hedef Dünya Challenge Kupası'nda madalya

8 Eylül 2021 Çarşamba
Cimnastikte hedef Dünya Challenge Kupası'nda madalya
#CİMNASTİK

Cimnastikte hedef Dünya Challenge Kupası'nda madalya

8 Eylül 2021 Çarşamba
Paylaş

Milli cimnastikçilerimiz, Mersin'in ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Dünya Challenge Kupası'nda finale kalarak madalya kazanmayı hedefliyor.

Artistik Cimnastik Milli Takımımız, 10-12 Eylül'de gerçekleştirilecek Dünya Challenge Kupası öncesi Mersin'de kampa girdi. Mersin Olimpik Cimnastik Salonu'nda çalışmalarına başlayan ay-yıldızlı ekibimiz, antrenörler eşliğinde organizasyona hazırlanıyor.

Türk sporunu organizasyonda temsil edecek milli sporcularımız, finale kalıp madalya kazanmak istiyor.

Mersin'deki Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası'nda 23 ülkeden 30'u kadın 93 sporcu mücadelece edecek.

Göksu Üçtaş Şanlı: Hiçbir yarışmayı hafife almıyoruz

Milli cimnastikçimiz Göksu Üçtaş Şanlı, takım olarak iyi bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası hazırlıklarına başladıklarını anlatan Göksu, güzel bir antrenman dönemi geçirdiklerini ve hazırlıklarının iyi gittiğini ifade etti.

Organizasyonda sergileyecekleri seriler üzerine odaklandıklarını aktaran milli sporcumuz, şöyle konuştu:

"Kontrol yarışmalarımızda bile yaptığımız serilere önem veriyoruz. Hangi yarışma olursa olsun bizim için serilerimizi temiz yapmak çok önemli. Hiçbir yarışmayı hafife almıyoruz. Serilerimizi temiz yaparak başarılı olmak istiyoruz. Elimden gelenin en iyisi yaparak ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Denge ve yer aletinde yarışacağım. Hedefim finale kalıp madalya kazanmak."

haberdetay

Sercan Demir: Hepimiz madalya için yarışacağız

Slovenya'da düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası'nda paralel bar aletinde altın madalya kazanan milli sporcumuz Sercan Demir, bu başarısını sürdürmek istediğini dile getirdi.

Yarışmalarda Türk bayrağını göndere çektirmek istediğini belirten Sercan, "Her sporcu, milli takımda yarışmak ister. İstiklal Marşı'mızı okutmak güzel bir duygu. Biraz heyecan var. Kendi ülkemizde yarışacağız. Hepimiz madalya için yarışacağız. Hem paralelde hem de barfiks aletinde yarışacağım. Paralelde madalya hedefliyorum, barfikste de finalde yarışmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Milli cimnastikçimiz Mustafa Arca, organizasyonda elinden gelen en iyi performansı sergileyeceğini aktararak, şunları kaydetti:

"Mersin, bildiğimiz bir kent. Her gün burada antrenman yapıyormuşuz gibi hissediyoruz. Çünkü bütün şampiyonalarımız burada yapılıyor. Tesis çok güzel. Saha avantajını kullanmak istiyoruz. En son yarıştığımız Dünya Kupası'nda yer aletinde ikinci olmuştum. Bu sefer üzerine koymak istiyorum. Sadece yer aletinde değil halka aleti ve atlama masasında da şansım var. Yer ve halka aleti ile atlama masasında madalya bekliyorum."

Milli sporcumuz İlayda Şahin de organizasyona çok iyi hazırlandığını, asimetrik paralelde finallere kalarak madalya hedeflediğini söyledi.