#BİSİKLET

Bisiklette dünya şampiyonası heyecanı Sakarya'da yaşanacak

22 Ekim 2020 Perşembe
Bisiklette dünya şampiyonası heyecanı Sakarya'da yaşanacak
#BİSİKLET

Bisiklette dünya şampiyonası heyecanı Sakarya'da yaşanacak

22 Ekim 2020 Perşembe
Paylaş

Türkiye, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Şampiyona, 23-25 Ekim tarihlerinde Sakarya'da gerçekleştirilecek.

Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) takviminde yer alan bu önemli organizasyon, şampiyona için özel olarak yapılan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde düzenlenecek. 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası'na 30 ülkeden 150 civarında sporcunun katılması bekleniyor.

Açılış seremonisi 23 Ekim Cuma günü yapılacak şampiyonada yarışlar, erkekler ve kadınlarda 25 Ekim Pazar günü başlayacak.

haberdetay

“Sakarya dünyada bisikletle anılan şehirlerin arasına girecek”

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Türkiye'nin önemli bir şampiyonayı düzenleyeceğini vurguladı. Organizasyonun Türkiye'de ilk defa yapılacağını söyleyen Küçükbakırcı, "Bu organizasyonla Sakarya, bisiklet şehri olduğunu kanıtlayacak. Sakarya, dünyada bisikletle anılan şehirlerin arasına girmiş olacak." dedi.

Türkiye'nin dağ bisikletinde henüz istenilen seviyede olmadığını belirten Küçükbakırcı, "Her ne kadar dağ bisikletinde çok başarılı değilsek de bu yönde çok ciddi yatırımlarımız oldu. Bugünkü organizasyonlarla gelecekteki başarıların önünün açılacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Türkiye'yi şampiyonada 6'şar erkek ve kadın sporcunun temsil edecek.