#VOLEYBOL

Eda Erdem Dündar, Milletler Ligi'nde "Rüya Takıma" seçildi

26 Haziran 2021 Cumartesi
Eda Erdem Dündar, Milletler Ligi'nde "Rüya Takıma" seçildi
#VOLEYBOL

Eda Erdem Dündar, Milletler Ligi'nde "Rüya Takıma" seçildi

26 Haziran 2021 Cumartesi
Paylaş

İtalya'da düzenlenen FIVB Milletler Ligi'nde (VNL) üçüncü olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, turnuvanın "rüya takımına" seçildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun açıklamasına göre Eda Erdem Dündar, 46 blok ile turnuvanın en çok blok yapan oyuncusu oldu.

Milli voleybolcumuz, en iyi orta oyuncu olarak turnuvanın "rüya takımına" seçildi. Eda, 2018 VNL'de de en iyi orta oyuncu ödülünün sahibi olmuştu.

Türk Milli Voleybol

Kişisel Bilgiler

tc
Doğum Tarihi:

22 Haziran 1987

Boy:

1.88 M (6/2 in)

Kilo:

75 Kg

Branş:

Orta Oyuncu

Japonya ile oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan kaptan Eda, şunları kaydetti:

"Tarifsiz hisler yaşıyoruz. Takım olarak çok iyi iş çıkardık, turnuvayı madalya ile tamamlamak bizim için çok önemliydi. Bunu sonuna kadar hak ettiğimize inanıyorum çünkü gerçekten çok çalıştık. Milletler Ligi boyunca çok mücadele ettik ama son maçımızda; servislerimizle, bloklarımızla, defansımızla, hücumumuzla, oyunun her alanında lider olan taraf bizdik ve mükemmel oynadık. Oyunumuzdan ve galibiyetimizden çok memnunum. Bu derecenin, şu anın tadını çıkarıyoruz. Takımdaki herkes çok mutlu çünkü Tokyo Olimpiyatları yolunda bu madalya motivasyonumuzu daha da artırdı."

TURKSPORU ailesi olarak; milli sporcumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.