#ATLETİZM

Eşref Apak ve Özlem Becerek'ten altın madalya

8 Mayıs 2021 Cumartesi
Eşref Apak ve Özlem Becerek'ten altın madalya
#ATLETİZM

Eşref Apak ve Özlem Becerek'ten altın madalya

8 Mayıs 2021 Cumartesi
Paylaş

Hırvatistan'ın Split kentinde düzenlenen Avrupa Atmalar Kupası'nın ilk gününde milli sporcularımızdan Eşref Apak ve Özlem Becerek altın madalya kazanırken, Emel Dereli ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu'nun açıklamasına göre, bu yıl pandemi nedeniyle gecikmeli yapılan Avrupa Atmalar Kupası'nın ilk gününde çekiç atmada Eşref Apak, 23 yaş altı kadınlar disk atmada ise Özlem Becerek şampiyonluğa ulaştı.

Çekiç atmada beşinci olimpiyat deneyimine hazırlanan Eşref Apak, 75.99'luk derecesiyle adını zirveye yazdırdı. Dört dünya şampiyonluğu bulunan Polonyalı Pawel Fajdek ve eski olimpiyat şampiyonu Krisztian Pars'ın da olduğu güçlü rakiplerini geride bırakan Eşref, kariyerinde ilk kez bu kupada altın madalya aldı. Milli sporcumuz, Avrupa Atmalar Kupası'nda daha önce birer gümüş ve bronz madalya elde etmişti.

Aynı yarışmada yer alan bir başka Tokyo yolcusu Özkan Baltacı ise 72.98 ile müsabakayı yedinci sırada tamamladı.

23 yaş altı kadınlar disk atmada favori olarak gösterilen Özlem Becerek, 57.02'lik dereceyle kürsünün zirvesine çıktı. Yarışmayı en yakın rakibinin 1 metre 54 santimetre önünde kazanan Özlem, kariyerine Avrupa Kupası şampiyonluğunu da ekledi.

haberdetay

Emel Dereli'den bronz madalya

Kadınlar gülle atmada yarışan Emel Dereli, son beş sezon içindeki en iyi grafiğini çizerek bronz madalya kazandı.

Emel, 18.29'luk dereceyle üçüncü olurken, 18.50'lik olimpiyat barajını geçemese de sıralamada şansını biraz daha yükseltti.

TURKSPORU ailesi olarak milli sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.