#HALTER

Ezgi Kılıç yıldızlar dünya şampiyonu!

6 Ekim 2021 Çarşamba
Ezgi Kılıç yıldızlar dünya şampiyonu!
#HALTER

Ezgi Kılıç yıldızlar dünya şampiyonu!

6 Ekim 2021 Çarşamba
Paylaş

Suudi Arabistan'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nın ilk gününde milli sporcumuz Ezgi Kılıç, 3 altın madalya kazandı.

Türkiye Halter Federasyonu'nun açıklamasına göre, Cidde'nin ev sahipliği yaptığı şampiyona başladı. Organizasyonun ilk gününde kızlar 40 kiloda milli sporcumuz Ezgi Kılıç, podyuma çıktı.

Koparmada 55 kilo, silkmede 70 kilo, toplamda 125 kiloluk derecesiyle 3 altın madalya kazanan Ezgi, dünya şampiyonluğunu elde etti. Milli haltercimiz, silkme ve toplamda Avrupa rekoru kırdı.

haberdetay

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Ezgi Kılıç, şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, "Suudi Arabistan'da Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı'nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Antrenörlerime, kulübüme ve Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar'a desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmalarıma devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar da dünya şampiyonu olan Ezgi Kılıç'ı tebrik ederek, "Türk halteri her zamanki gibi ülkesini gururlandırmaya devam ediyor." değerlendirmesini yaptı.

TURKSPORU ailesi olarak; milli sporcumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.