#SU SPORLARI

Fatma Uruk: Yeni rekorlar için yola çıkacağım

19 Ocak 2021 Salı
Fatma Uruk: Yeni rekorlar için yola çıkacağım
#SU SPORLARI

Fatma Uruk: Yeni rekorlar için yola çıkacağım

19 Ocak 2021 Salı
Paylaş

Meksika'da katıldığı denemelerde 3 dünya rekoru kıran serbest dalışçımız Fatma Uruk, yurda döndü.

Rekortmen dalışçımız, geldiği İstanbul Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, denemeleri başarıyla tamamladığını belirterek, "Üç dünya rekoru kırdım. Paletsiz değişken ağırlıklı kategorisinde iki ayrı günde iki ayrı rekor kırdım. Bir de sabit ağırlıklı çift palet kategorisinde rekora ulaştım. Zorlu geçti. Geçen yılın mart ayında yola çıkmıştım. Beş hafta planladığımız deneme süreci pandemi nedeniyle 9 aya çıktı. Neyse ki Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu'nun destekleriyle dünya rekorlarımızı kırdık." diye konuştu.

Su Sporları

Kişisel Bilgiler

tc
Doğum Tarihi:

1 Ocak 1988

Branş:

Serbest Dalış

Fatma Uruk, bundan sonraki ilk hedefinin Türkiye rekorları olduğunu anlatarak, "Hala bende olmayan Türkiye rekorları var. Türkiye rekorlarının hepsini kırabilecek durumda olduğum için önce dünya rekoru kırarak bir destek bulma sürecine gitmiştim. En kısa sürede tekrar çalışmalara başlayıp, yeni rekorlar için yola çıkacağım. Bir dünya rekoru denemesi daha yapacağım. Bu, Türkiye'de olacak. O kadar uzağa gitmeyi düşünmüyorum. Denemeleri burada yapacağım. O da bu yılın sonunda olacak. Bu sene bir dünya rekoru hedefim daha var." ifadelerini kullandı.

Meksika'ya düşük bir bütçeyle gittiğini aktaran Fatma Uruk, "Aslında sponsor desteğim de yoktu. Bankada çalışıyorum. Bu rekorları amatör bir sporcu olarak kırdım. Pandemi nedeniyle sürecin uzamasıyla daha fazla desteğe ihtiyaç duydum. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan ciddi bir destek gördüm. Aynı zamanda Büyükelçiliğimiz ve Dışişleri Bakanlığı'ndan da maddi ve manevi destekler gördüm. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.