#MODERN PENTATLON

İlke Özyüksel, U24 Avrupa şampiyonu oldu!

21 Kasım 2020 Cumartesi
İlke Özyüksel, U24 Avrupa şampiyonu oldu!
#MODERN PENTATLON

İlke Özyüksel, U24 Avrupa şampiyonu oldu!

21 Kasım 2020 Cumartesi
Paylaş

Polonya'da düzenlenen 24 Yaş Altı Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası'nda milli sporcumuz İlke Özyüksel, altın madalyanın sahibi oldu.

Drzonkow kentinde gerçekleştirilen şampiyonada milli pentatletimiz İlke Özyüksel, yüzme, eskrim, binicilik ve laser run kategorilerinde gösterdiği performansla toplamda bin 401 puan alarak şampiyonluğa ulaştı.

Kadınlar kategorisinde yarışan bir diğer milli sporcumuz Sıdal Aslan ise bin 274 puanla 24 Yaş Altı Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası'nda en iyi derecesini yaparak 8. sırayı aldı.

Modern Pentatlon

Kişisel Bilgiler

tc
Doğum Tarihi:

26 Şubat 1997

Boy:

1.67 M (5/6 in)

Kilo:

53 Kg

Branş:

Modern Pentatlet

"Bu madalyayı ülkeme armağan ediyorum"

İlke Özyüksel, pandemi döneminde kazandığı bu başarının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Özyüksel, yaptığı açıklamada, "24 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandım. Pandemi döneminde böyle bir başarı elde ettiğim için çok mutluyum. Sezon başı olmasına rağmen en iyi derecelerimize ulaştık." diye konuştu.

Başta Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere kendisine destek veren herkese teşekkür eden İlke, "Bu madalyayı ülkeme armağan ediyorum. İstiklal Marşı'nı okumak, okutmak çok güzeldi. Çok özlemişiz. İnşallah darısı olimpiyatlara." ifadelerini kullandı.