#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

İşitme engelli atıcıların olimpiyat heyecanı

9 Aralık 2018 Pazar
İşitme engelli atıcıların olimpiyat heyecanı
#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

İşitme engelli atıcıların olimpiyat heyecanı

9 Aralık 2018 Pazar
Paylaş

Kadın milli atıcılar Sevda ve Seval Öztürk ile Hatice Kübra Hançer, gelecek yıl İtalya'da düzenlenecek İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları için hazırlıklarına Mersin'de devam ediyor.

Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atıcılık Spor Kulübünün sporcuları işitme engelli Sevda ve Seval Öztürk (21) ikiz kardeşler ile Hatice Kübra Hançer (25), Mersin'in Erdemli ilçesinde 2013 yılında Akdeniz Oyunları kapsamında yaptırılan Türkiye'nin en büyük atış poligonunda antrenörleri Mübeccel Çalhan yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Önümüzdeki yıl İtalya'da yapılacak İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda derece almayı hedeflediklerini aktaran Sevda Öztürk, "Biz tüm engelleri spor yaparak aşıyoruz. Farklı engeli olanların da mutlaka bu sporu yapmalarını tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

2019 İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na katılmak istediklerini vurgulayan antrenör Mübeccel Çalhan, "Seval ile Hatice milli takımda yer alırsa havalı silahlarda ferdi derecenin yanında takım derecesi de elde ederiz. Ateşli tabancada ise özellikle Sevda'yı iyi bir şekilde hazırlayıp olimpiyat şampiyonu yapmak ve Türk sporuna yeni madalyalar kazandırmak arzusundayız." dedi.