#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

İşitme engelli milli tenisçilerimizin hedefi madalya

11 Ekim 2019 Cuma
İşitme engelli milli tenisçilerimizin hedefi madalya
#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

İşitme engelli milli tenisçilerimizin hedefi madalya

11 Ekim 2019 Cuma
Paylaş

Türkiye İşitme Engelliler Tenis Milli Takımımızın Başantrenörü Hilal Şöhret, Antalya'daki dünya şampiyonasında dereceye gireceklerine inandığını bildirdi.

Hilal Şöhret yaptığı açıklamada, 18 ülkeden 90 sporcunun katılacağı 2. Dünya İşitme Engelliler Tenis Şampiyonası'nın 12-19 Ekim'de Antalya'da Tenis İhtisas ve Spor Kulübü sahalarında yapılacağını söyledi.

Şampiyonaya büyüklerde 6, gençlerde ise iki sporcuyla katılacaklarını aktaran Şöhret, milli takımın 2016'da çift kadınlar ve erkeklerde Avrupa üçüncüsü, 2017'de 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatlarında ise çift kadınlarda olimpiyat üçüncülüğü elde ettiğini anımsattı.

Dünya şampiyonası öncesinde Antalya'da gerçekleştirdikleri kampların gayet güzel geçtiğini aktaran Şöhret, "İşitme engelli sporcularımızın sloganı 'sesimiz spor'dur. Hayat felsefelerinde spor olduğu zaman kendilerine güvenleri artıyor, sosyal olabiliyorlar. Hayata bağlanmalarının tek sebebi spor. Çünkü seslerini sporla duyurdukları düşünüyorum. Hedefimiz, dünya şampiyonasında derece yapmak." diye konuştu.

haberdetay

Tütem Banguoğlu: "Hedef madalya"

Milli sporcumuz Tütem Banguoğlu da 2011'de tenise başladıktan sonra kendisini çok mutlu hissettiğini ifade etti.

Olimpiyatlarda yarışarak çift kadınlarda üçüncülük madalyası kazanmayı başardığını vurgulayan Banguoğlu, "Hayalim, dünya şampiyonasında çiftlerde, teklerde ve karışık takımda madalya kazanmak. Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum." dedi.

Milli sporcumuz Emre Çınar da yaptığı antrenmanlar sayesinde milli takıma kadar yükseldiğini belirterek "Kendime güveniyorum, o yüzden dünya şampiyonasında madalya alacağımı da düşünüyorum." diye konuştu.

Milli sporcumuz Mahmutcan Aydın ise hedefinin tekler ve çiftlerde ilk üçe girmek olduğunu kaydetti.