#UZAKDOĞU SPORLARI

Kayra Sayit: Her gün ayrı motive oluyorum

17 Eylül 2020 Perşembe
Kayra Sayit: Her gün ayrı motive oluyorum
#UZAKDOĞU SPORLARI

Kayra Sayit: Her gün ayrı motive oluyorum

17 Eylül 2020 Perşembe
Paylaş

Milli judocumuz Kayra Sayit, dünya sıralamasında 5. sırada olduğunu, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na vize alabilmek ve rakiplerinin belirlenmesi açısından bunun iyi bir avantaj sağladığını söyledi.

Olimpik Judo Kadın Milli Takım ile Erzurum'daki Palandöken Dağı'nda 2. kamp programına katılan milli sporcumuz Kayra Sayit, hazırlık çalışmalarını değerlendirdi.

Avustralya'da Kasım 2019'da düzenlenen Okyanusya Açık Judo Turnuvası'nda kadınlar +78 kiloda altın madalya kazanan Kayra Sayit, dört yıllık olimpiyat hazırlık sürecinde ulusal ve uluslararası yarışlar, kamplar, hazırlık çalışmaları yaparken neredeyse bir yılının yollarda geçtiğini belirtti.

haberdetay

Milli judocumuz, koronavirüs pandemisi nedeniyle yarışların ve kampların iptal edilmesine ilişkin, "Takım halinde olimpiyat bileti almak için mücadele veriyoruz bazen sakatlıklarımız, yorgunluklarımız oluyor bunlarla başa çıkmak zorunda kalıyoruz. Hem dinlenme hem de sakatlıklarımızın iyileşmesi açısından bu karantina süreci benim için oldukça faydalı oldu." diye konuştu.

Kayra Sayit, "Maalesef bu pandemi birçok ölüme de sebebiyet verdi. Umarım gelecekte herkes daha sağlıklı bir hayat yaşar, işler daha iyi gider, bir an önce bu salgından herkes kurtulur." dedi.

Antrenmanlara geri dönmenin ve çalışmanın kendisine iyi geldiğini belirten Kayra, "Tüm bu karantina sürecinde eksik olan her şeyden önce insan ilişkileriydi, insan içine girmemeye dikkat ediyordum; bu süreç bazı şeylerin değerini anlamamızı sağladı. Takım arkadaşlarım ve ben çok şanslıyım; ki böyle bir takımın içinde yer alıyorum bu beni her gün ayrı motive ediyor." ifadelerini kullandı.