#FUTBOL

"Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

14 Ekim 2020 Çarşamba
"Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"
#FUTBOL

"Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

14 Ekim 2020 Çarşamba
Paylaş

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup dördüncü maçında Sırbistan ile yapacakları maçı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Güneş, Sırbistan ile Türk Telekom Stadı'nda yapılacak karşılaşma öncesinde, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında çevrim içi olarak gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu

Sırbistan karşılaşmasının önemli olduğunu aktaran tecrübeli teknik adam, " Elimizden geleni yapacağız. İnşallah güzel bir maç olur ve kazanırız." ifadelerini kullandı.

Geçmiş yıllardan farklı bir süreç yaşandığını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Milli takım maçları daha erken başladı. Bu da bir sıkıntı yarattı. Seçimleri biz oyuncuların kulüplerdeki durumuna göre yapıyorduk. Bu sene tam tersine oldu. Cengiz, çok güzel bir örnek. Kendi kendine yaptığı idmanların dışında kulübüyle sadece 2 idmana katıldı. Oynayamazdı, sakatlık olabilirdi. Yeni yeni oynamaya başladı. Takımlarında oynamayan, sakatlıktan gelen, ne olduğunu bilmediğimiz oyuncular var. Riskli gitmemize rağmen, Allah korusun inşallah bir sıkıntı olmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Şenol Güneş, büyük turnuvaların finallerine sürekli katılım sağlayan bir takım oluşturma hayalinin olduğunu söyledi.

haberdetay

2022 Dünya Kupası'na kadar sıkışık bir fikstür olduğunun söylenmesi üzerine ay-yıldızlı takımın teknik direktörü, şöyle konuştu:

"Uzun ve planlanmış bir yolumuz var. Uluslar Ligi'ni oynuyoruz. Kamplarımızda sadece maçları değil, gelecekle ilgili planlarımızı oyuncularımızla paylaşıyoruz. Oyunumuzu, hedeflerimizi, hayallerimizi ve yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Kazanılması gereken veya takıma girmesi muhtemel oyuncular var. Mümkün olduğunca kadroyu zenginleştirip alternatifli bir kadro haline gelmeyi istiyoruz. Başarı uzun soluklu bir yarış. Bu maratonu iyi kaldırmamız gerekiyor. Bazen alacağınız kötü ya da çok iyi sonuçların bizi aksatmaması gerekiyor. Bazen kazandıktan sonra her şeyin çok mükemmel olduğu, kaybettiğinizde her şeyin çok kötü olduğu söyleniyor. Bundan etkilenmeden kurumsal bir kimlikle ilerlememiz gerekiyor. Almanya, zaman zaman tökezlese bile hiçbir zaman yarışın dışında kalmıyor. Her zaman turnuvalara katılıyor. Biz de onu hayal ediyoruz. Bunu oturtmak için 1-2 sene devam etmemiz gerekiyor. Bu grup genelde başarıyı gördü. Benim dönemimde sadece 2 mağlubiyet yaşadık. Mağlubiyetler sonrasında kendi durumumuzu değerlendirip olumsuzluk olmadan yarışı devam ettirmemiz gerekiyor. İyi oynadığımız maçlardaki oyunlarımızı sürekli hale getirmemiz gerekiyor. Bunların hepsinin hazırlığı var."

Milli maçlardaki bazı oyuncu tercihlerinin eleştirildiğini belirtilmesi üzerine Güneş, "Yaptığımız iş, her türlü eleştiriye açık. Eleştirilere saygı duyuyoruz. Herkesi dinliyoruz, görüyoruz, kendimizi değerlendiriyoruz. Hangi oyuncu tercihlerine ne söylendiğini bilmediğim için gizemli bir durum yaratmak istemiyorum. Kim ve ne ise sorunu çözmeye çalışırız. Eleştirilerdeki doğrular varsa değerlendiririz, olmayanları çöpe atarız, dinlemeyiz. Şu anda ortaya konuşulan bir durum." ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı’nın Türk Telekom Stadı'nda Sırbistan'ı konuk edeceği müsabaka bugün saat 21.45'te başlayacak.