#MASA TENİSİ

Masa tenisçilerimiz Avrupa Olimpiyat Elemeleri'ne odaklandı

19 Nisan 2021 Pazartesi
Masa tenisçilerimiz Avrupa Olimpiyat Elemeleri'ne odaklandı
#MASA TENİSİ

Masa tenisçilerimiz Avrupa Olimpiyat Elemeleri'ne odaklandı

19 Nisan 2021 Pazartesi
Paylaş

Antalya'da kamp yapan A Milli Masa Tenisi Takımımız'dan 4 sporcumuz, 21-25 Nisan'da Portekiz'de gerçekleştirilecek Avrupa Olimpiyat Elemeleri'ne odaklandı.

Milli masa tenisçilerimiz Talha Yiğenler, İbrahim Gündüz, Sibel Altınkaya ve Özge Yılmaz, koronavirüs nedeniyle 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'e ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi Avrupa Olimpiyat Elemeleri'nde kota mücadelesi verecek.

Bu 4 sporcumuzun da aralarında bulunduğu 10 milli masa tenisçimiz, Antalya kampında antrenörleri Vedat Erim ve Halil Adak yönetiminde güç depoladı. Milli sporcularımız, Antalya Spor Salonu'nda yoğun antrenmanlar gerçekleştirdi.

"Bizim için çok önemli"

A Milli Erkek Masa Tenisi Takımı Antrenörü Vedat Erim, Antalya kampının çok verimli geçtiğini söyledi.

Guimaraes kentinde 4 Türk sporcunun Avrupa Olimpiyat Elemeleri sınavına çıkacak olmasının heyecanını yaşadıklarını belirten Erim, şöyle konuştu:

"Avrupa'da olimpiyat kotası için 41 erkek, 39 kadının mücadele edeceği bir organizasyona katılacağız. Bu, bizim çok önemli virajlarımızdan bir yenisi. Avrupa ülkelerinden 41 erkek ve 39 kadın sporcu, çok sınırlı sayıda kalan olimpiyat kotası hakkını elde etmeye çalışacak. Bizim sporcularımız da bunlardan 4'ü. O yüzden bizim için ciddi anlamda zorlu bir viraj. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil eder, kota olarak da hakkımızı alırız."

Vedat Erim, yaklaşık 3,5 yıldır olimpiyat hedefiyle ciddi hazırlık süreci yaşadıklarını dile getirdi.

haberdetay

"Son dönemeçteyiz"

Olimpiyatlara katılmayı hedeflediklerini vurgulayan Vedat Erim, "Olimpiyat yolunda ciddi efor sarf ediyoruz. Hem Gençlik ve Spor Bakanlığımız hem de Türkiye Masa Tenisi Federasyonumuz ciddi yatırım yaptı. Son dönemeçteyiz. Hedefimiz olimpiyatlara kota alabilmek ve ülkemizi başarıyla temsil edebilmek." değerlendirmesinde bulundu.

Erim, koronavirüs salgınının masa tenisini de olumsuz etkilediğini aktardı.

Bu sürecin performans sporu yapanlar için daha meşakkatli geçtiğini belirten Vedat Erim, şunları kaydetti:

"Çünkü formunuzu artırmanız gerekmese de formunuzu düşürmemeniz gerekiyor. Stabil olmanız gerekiyor. Koronavirüs nedeniyle masa çalışmaları, salon çalışmaları bir süre yapılamadı. Bütün dünyadaki sporcular bunu yapamadı. Bunu dezavantaj olarak görmemeye çalışıyoruz. Tüm sporcularla aynı konsepte, aynı standartta imkanlara sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Onun için 'Kovid'den dolayı gidemiyoruz. Kovid bizi çok etkiledi.' demek istemiyoruz."