#OKÇULUK

Milli okçumuz Samet Ak, Tokyo 2020'yi hedefliyor

26 Mayıs 2020 Salı
Milli okçumuz Samet Ak, Tokyo 2020'yi hedefliyor
#OKÇULUK

Milli okçumuz Samet Ak, Tokyo 2020'yi hedefliyor

26 Mayıs 2020 Salı
Paylaş

Milli okçumuz Samet Ak, koronavirüs pandemisi nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları için yapılacak ilk yarışmada, kota almayı hedefliyor.

Yaklaşık 8 yıl önce başladığı okçulukta çok sayıda başarı elde eden Samet, Almanya'nın başkenti Berlin'de 1-7 Temmuz 2019'da düzenlenen 4. ayak yarışmalarında takım arkadaşları Ali Aydın ve Mete Gazoz'la birlikte altın madalyaya ulaştı.

Bu başarı sonrasında hedeflerini büyüten milli okçumuz, pandemi sürecinde Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun desteğiyle çalışmalarını Mersin'deki evinde sürdürdü.

Federasyon tarafından gerekli izinlerin alınmasının ardından ev antremanlarını sona erdiren ve saha çalışmalarına başlayan Samet, sıcak hava ve bunaltıcı neme rağmen Tokyo Olimpiyat Oyunları'na kota almak için çalışıyor.

Samet Ak, yaptığı açıklamada, özlem duyduğu antrenman sahasına döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

haberdetay

Koronavirüs pandemisi sürecinde çalışmalarına ara vermediklerini dile getiren milli sporcumuz, şöyle konuştu:

"Pandemi sürecinde kamplarda antrenman yapamadığımız için çalışmalarımızı evde sürdürdük. Evde kendi imkanlarımızla elimizden geleni yaptık. Federasyonumuzun gönderdiği hedef tahtalarında kısa mesafe atışları yaptık. Gayet verimli geçti. Kaslarımızın körelmemesi adına önemli çalışmalardı. Evde olmak çok güzeldi. Uzun yıllar evimizden, ailemizden uzaktık, kamplarda çalışıyorduk. Ailemizin yanında da çalışmalarımızı sürdürdük."

"Adımı olimpiyat kadrosuna yazdırmak istiyorum"

Antrenmanlarda koronavirüs pandemisi nedeniyle tedbirlerini almayı sürdürdüğünü, sıcak havaya rağmen hayalleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini anlatan Samet, şunları kaydetti:

"Şu an faaliyet programlarımız ve olimpiyatlar bir yıl ertelendi. Hedefim olimpiyat yolundaki ilk yarışmada kota almak ve adımı olimpiyat kadrosuna yazdırmak. Kota aldıktan sonra da olimpiyatlara gidip ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Bunun için yüksek tempoda çalışmalarımı sürdürüyorum."