#HOKEY

Millilerimiz Avrupa'nın en iyi 8 takımından biri oldu!

28 Ocak 2020 Salı
Millilerimiz Avrupa'nın en iyi 8 takımından biri oldu!
#HOKEY

Millilerimiz Avrupa'nın en iyi 8 takımından biri oldu!

28 Ocak 2020 Salı
Paylaş

Salon Hokeyi Kadın Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası C2'yi 2. sırada tamamlayarak Avrupa'nın en iyi 8 takımı arasına girdi.

Türkiye Hokey Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Kadınlar Salon Hokey Avrupa Şampiyonası C2 müsabakaları, Hırvatistan'ın Zelina kentinde düzenlendi.

Şampiyonada, Rusya, İskoçya, Polonya, Hırvatistan, Litvanya ve Galler ile mücadele eden ay-yıldızlılarımız 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak namağlup Rusya'nın ardından ikincilik madalyasını elde etti.

Millilerimiz bu sonuçla 2022 yılında düzenlenecek Avrupa'nın en iyi 8 ülkesinin bulunduğu şampiyonaya katılma hakkı kazandı.

haberdetay

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, her şeyden önce Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andığını, yaralılara acil şifalar dilediğini belirtti.

Karakan, kadın hokeycilerin tarihi bir başarı elde ederek Türkiye'yi Avrupa'nın en iyi 8 ülkesinin bulunduğu şampiyonaya yükselttiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Teknik ekibi ve sporcularımızı yürekten kutluyorum. Milli takımlarımızın tüm yurt dışı faaliyetlerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü ve büyüklüğünü bizlere gösteren, her zaman yanımızda olan elçilik çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum. Hırvatistan'da mücadele eden milli takımımızı bir an olsun yalnız bırakmadılar. Avrupa Şampiyonası öncesinde açıklanan ülke puanı sıralamasında son sırada yer almamıza rağmen bu takımları şampiyonada mağlup edip Türk sporu açısından tarihi bir başarı yakalayarak Avrupa'nın en iyi 8 ülkesi arasına girdik. Katıldığımız her şampiyonada bayrağımızı en üstte dalgalandırmak için elimizden geleni yapacağız."

TURKSPORU ailesi olarak, Salon Hokeyi Kadın Milli Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.