#OKÇULUK

Okçulukta final heyecanı

5 Temmuz 2019 Cuma
Okçulukta final heyecanı
#OKÇULUK

Okçulukta final heyecanı

5 Temmuz 2019 Cuma
Paylaş

Okçulukta Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarında Mete Gazoz ve Evren Çağıran, finale çıktı.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamaya göre başkent Berlin'de gerçekleştirilen organizasyonda, klasik yayda mücadele eden Mete Gazoz, İtalyan Mauro Nespoli'yi yenerek finale yükseldi.

Mete Gazoz'un rakibi Güney Kore'den Jaehyeon Bae oldu.

Erkekler makaralı yay kategorisinde yarışan Evren Çağıran, ABD'li Kris Schaff'ı 144-141 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Evren Çağıran, finalde Hollandalı Mike Schloesser ile karşılaşacak.

Kadınlar makaralı yayda mücadele eden Yeşim Bostan ise Fransız Sophie Dodemont'u 142-141 yenerek bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı. Milli sporcu, Kolombiyalı Sara Lopez ile karşı karşıya gelecek.

4. ayak yarışmalarında Klasik Yay Erkek Milli Takımı ile Makaralı Yay Kadın Milli Takımı, finale çıktı

Okçulukta Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarında Klasik Yay Erkek Milli Takımı ile Makaralı Yay Kadın Milli Takımı, finale yükseldi.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamaya göre başkent Berlin'de gerçekleştirilen organizasyonda, Mete Gazoz, Samet Ak ve Ali Aydın'dan oluşan milli takım, çeyrek finalde Güney Kore'yi, yarı finalde de ABD'yi eleyerek adını finale yazdırdı.

Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve İpek Tomruk'tan oluşan Makaralı Yay Kadın Milli Takımı ise çeyrek finalde Hindistan'ı, yarı finalde de ABD'yi yenerek final biletini aldı.

Finalde Klasik Yay Erkek Milli Takımı Ukrayna, Makaralı Yay Kadın Milli Takımı da İngiltere ile karşılaşacak.

TURKSPORU ailesi olarak, final müsabakalarında sporcularımıza başarılar dileriz.