#PARALİMPİK SPORLAR

Özel sporcumuz Ali Topaloğlu’ndan özel destek

9 Nisan 2020 Perşembe
Özel sporcumuz Ali Topaloğlu’ndan özel destek
#PARALİMPİK SPORLAR

Özel sporcumuz Ali Topaloğlu’ndan özel destek

9 Nisan 2020 Perşembe
Paylaş

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu özel sporcumuz Ali Topaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek verdi.

Herkese evde kalmaları çağrısında bulunan özel sporcumuz, bu süreci evinde antrenman yaparak geçirdiğini söyledi.

Spordan da uzaklaşılmaması önerisinde bulunan Topaloğlu, "Benim gibi veya benzer durumdaki arkadaşlar için spor yapmak çok önemli. Zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günlerde evimizde kalarak, birbirimizi arayarak moral verelim. Spordan hiçbir şekilde kopmayalım. Hep birlikte Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya katılarak ülkemize destek olalım." dedi.

Özel sporcumuz aynı zamanda Canik Belediyesi’nde çalıştığını da belirterek, "Bana bu imkanı sağlayan herkese, özellikle Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı'ya teşekkür ederim. Ben de maaşımdan bir kısmını bağışlayarak, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek oluyorum." diye konuştu.

Ali Topaloğlu, geçtiğimiz yıl Finlandiya'nın Tampere kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda gülle atma branşında ki 10,96 metrelik derecesiyle dünya rekoru kırmış ve altın madalyanın sahibi olarak bizleri gururlandırmıştı.

Özel sporcumuzun atletizm ve gülle atmada 2 olimpiyat şampiyonluğu, 4 dünya şampiyonluğu ve 4 Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.