#PARALİMPİK SPORLAR

Para-Tekvandoda ikinci sıradayız

7 Şubat 2019 Perşembe
Para-Tekvandoda ikinci sıradayız
#PARALİMPİK SPORLAR

Para-Tekvandoda ikinci sıradayız

7 Şubat 2019 Perşembe
Paylaş

Antalya, Dünya Para-Tekvando Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Belek Turizm Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona 58 ülkeden 396 sporcu katıldı. Şampiyonada milli takımımız müsabaka dalında ikinci, poomse dalında üçüncü oldu.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak 2020 Paralimpik Oyunları'na katılım noktasındaki son büyük organizasyon olan Dünya Para-Tekvando Şampiyonası'nda müsabaka (Kyorugi) dalında kadınlarda Nurgül Bilek K42-49 kategorisinde, Ayşe Dudu Karatay ise K43 A 58 ile K42 A 58 kategorilerinde birinciliği alırken, Ayşe Işık K41 A -58 kategorisinde ikinci olma başarısını gösterdi.

haberdetay

Erkeklerde ise Mehmet Serkan Serpici K42 A -75 kategorisinde altın, Yusuf Yunaçtı K43 A-75 kategorisinde gümüş, Ali Can Özcan ve Mahmut Bozteke K44 A -61 kategorisinde ve Sabit Köse K41 A -75 kategorisinde Türk sporuna bronz madalya kazandırdı.

Poomse dalında ise Türk Milli Takımı'ndan kadınlarda Fatma Kevser Kıdeys, junior kategorisinde birinci olurken, aynı kategoride Elif Su Pekgöz üçüncü ve 30 yaş altı kadınlarda Sibel Koluman ikinci oldu. Erkeklerde ise junior kategorisinde Yasir Yavuz ile P33 kategorisinde Fahrettin Karabağ üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonada müsabaka (Kyorugi) dalında madalya sıralamasında ilk sırayı 4 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya ile Rusya aldı. Türkiye 4 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya ile ikinci olurken, Sırbistan 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü sıranın sahibi oldu.

Poomse dalında ise birinci sırayı 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile yine Rusya elde etti. İngiltere, 2 altın, 1 gümüş madalya ile ikinci olurken, Türkiye 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncülüğü elde etti.