#BİSİKLET

Pedallar GranFondo Bursa’da döndü

30 Ağustos 2020 Pazar
Pedallar GranFondo Bursa’da döndü
#BİSİKLET

Pedallar GranFondo Bursa’da döndü

30 Ağustos 2020 Pazar
Paylaş

Türkiye’nin sosyal mesafeli ilk uluslararası bisiklet yarışı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Bursa’da gerçekleşti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin himayesi ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda düzenlenen GranFondo Bursa, sosyal mesafe kurallarına uygun ve sağlık önemleri artırılmış ‘İlk uluslararası bisiklet yarışı’ oldu.

Yerli ve yabancı 2 bine yakın bisikletseverin katıldığı organizasyonda pedallar, ‘Zaferi yüreğinde, gücü pedalında hisset’ sloganıyla döndü.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen GranFondo Bursa, kısa yarış, uzun yarış, paralimpik kısa yarış, paralimpik uzun yarış ve milli uzun yarış olmak üzere 5 kategoride gerçekleşti ve ‘maskeli’ yarışçılar dikkat çekti. Bursa Millet Parkı’ndaki ‘start’ta, sosyal mesafeye dikkat ederek çıkış yapan sporcular, 102.8 kilometrelik uzun parkur ve 76.7 kilometrelik kısa parkurda maskeleriyle birlikte mücadele etti.

haberdetay

“Bisiklet sevdalılarını bir araya getiriyor”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda önemli bir organizasyona imza attıklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "GranFondo her ne kadar bir spor müsabakası olsa da aslında kültürel bir deneyim ve sosyal bir sorumluluk hareketi olarak bisiklet sevdalılarını bir araya getiriyor. Ülkemizde daha önce GranFondo-Marmara adıyla iki kez düzenlendi ve biz Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu yarışlara ev sahipliği yaptık. Bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun yaşandığı bu özel günde ‘GranFondo-Bursa’ adıyla ilk kez düzenlenecek bir organizasyon gerçekleştirdik " dedi.

“TURKSPORU’nu her kademede desteklemeye devam edeceğiz”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda GranFondo Bursa’yı gerçekleştirmekten dolayı gururlu olduklarını belirten Turkcell İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, “Pandemi dönemi, spor yapmaya engel değil, bunun en güzel örneğini bugün bu etkinlikte yaşıyoruz. Vatandaşlarımızı harekete teşvik eden projelerin en büyük destekçisiyiz. Turkcell olarak ülkemizde sporun birleştirici gücüne inanıyor ve sürdürülebilir spor kültürünü yaymak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda üç farklı sponsorluk modelini hayata geçirdik. İlk olarak Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ana sponsorluğu ile ülkemizin sporcu havuzuna katkı yapıyoruz. Ayrıca Olimpik spor branşlarının federasyonlarına ve son olarak GranFondo Bursa gibi sosyal mesafeye özen göstererek sağlığı ve hareketi teşvik eden etkinliklere ana sponsorluk yapıyoruz. TURKSPORU’na olan desteğimiz artarak devam edecek. Bayram sevincini spor coşkusuyla birleştirerek bize katılan tüm Bursalılara teşekkür ediyoruz” dedi.