#TRİATLON

Triatlonda yılın ilk yarışı: 30 Ağustos Zafer Triatlonu

27 Ağustos 2020 Perşembe
Triatlonda yılın ilk yarışı: 30 Ağustos Zafer Triatlonu
#TRİATLON

Triatlonda yılın ilk yarışı: 30 Ağustos Zafer Triatlonu

27 Ağustos 2020 Perşembe
Paylaş

Triatlonda 2020 yılının ilk yarışması Ordu'da ‘30 Ağustos Zafer Triatlonu’ adıyla düzenlenecek.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu sene henüz yarış düzenlenmeyen triatlonda, yılın ilk organizasyonu 30 Ağustos Pazar günü yapılacak.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, yaptığı açıklamada Ordu Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirecekleri 30 Ağustos Zafer Triatlonu'nun önemine dikkat çekti.

haberdetay

Pandemi dolayısıyla uzun süredir organizasyon düzenleyemedikleri hatırlatan Yalçınkaya, "Herkes spora uzak kaldı. Herkes yarışmak istiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin talebi üzerine Sağlık İl Müdürlüğü ve Valilikle ciddi toplantılar yapılarak organizasyonu yapmaya karar verdik." dedi.

Pandemi nedeniyle yarışma formatını değiştirdiklerini anlatan Başkan Yalçınkaya, "Draft olmadan, her sporcunun ayrı ayrı yarışacağı bir yarışma olacak. Startlar birebir yapılacak. Sağlık önlemlerini üst seviyede tutacağız. Tabii bu bizim camiamız için de ilk olacak. 100 civarı bir katılım bekliyoruz." diye konuştu.

Tarihin çok özel bir tarih olduğunu da vurgulayan Yalçınkaya, "Organizasyonun başında bir kortej de olacak. Çok önemsediğimiz bir tarih. Adını da Zafer Triatlonu koyduk. Özel bir günde güzel bir yarış olmasını diliyorum." diyerek sözlerini tamamladı.