#GENEL

Türk sporunun incisi karate okula ders olarak girdi

8 Kasım 2019 Cuma
Türk sporunun incisi karate okula ders olarak girdi
#GENEL

Türk sporunun incisi karate okula ders olarak girdi

8 Kasım 2019 Cuma
Paylaş

İstanbul Sultanbeyli’deki Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi 10. sınıf öğrencileri, Türk sporunun incisi karate branşını resmi ders müfredatı içinde almaya başladı.

Türkiye Karate Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi’ndeki ilk derse Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Esat Delihasan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kör de katıldı.

haberdetay

Okul yetkililerine teşekkür eden TKF Başkanı Delihasan, "Bir sporun gelişmesinde okullar ve öğrenciler çok önemlidir. Karatenin okulda resmi ders müfredatına girmesini bu yönden çok önemli görüyoruz. Bu yolda desteklerini esirgemeyen Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi yönetimine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi Okul Müdürü Ufuk Dilekçi, karate camiasında yıllardır beklenen ve hayal edilen bir olayı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bu hayalin gerçekleşmesi Türk karatesini dünyada marka haline getiren federasyon başkanımız Esat Delihasan’a nasip oldu. Federasyonun da desteğiyle okulumuzdan hem karateye, hem de Türk sporuna faydalı gençlerin çıkacağına inanıyoruz." şeklinde görüşlerini paylaştı.