#YÜZME

Turkcell'li yüzücülerimiz Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda

4 Aralık 2019 Çarşamba
Turkcell'li yüzücülerimiz Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda
#YÜZME

Turkcell'li yüzücülerimiz Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda

4 Aralık 2019 Çarşamba
Paylaş

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde önemli bir gelişim sağlayan Türk yüzmesinin yıldızları, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde bugün İskoçya'nın Glasgow kentinde gerçekleştirilecek organizasyonda, Türk sporunu 11 erkek, 12 de kadın olmak üzere 23 milli sporcumuz temsil edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş, Türk sporunun en büyük destekçisi olduklarını belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde 2020 Olimpiyat Oyunları hedefiyle yüzmede başlattığımız uzun süreli iş birliği, güzel sonuçları da beraberinde getiriyor. Türk sporunun geleceğine değer katma hedefiyle çıktığımız yolda, elde edilen başarıları gururla takip ediyoruz. Şimdi sırada Glasgow’da düzenlenecek Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası var. Burada mücadele edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. Turkcell olarak her zaman Türk sporunun yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, Türk sporu, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası tarihi boyunca 1999’da Derya Büyükuncu ile bir gümüş, 2015’te de Viktoria Zeynep Güneş’le iki bronz madalya kazanmayı başarmıştı. Milli sporcularımız Glasgow’da düzenlenecek ve 8 Aralık’ta tamamlanacak olan 20. LEN Kısa Kulvar Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda hem bu sayıyı arttırmak hem de 2020 Olimpiyat Oyunları için A Barajı’nı aşmaya çalışacak. Bugüne kadar 4 milli yüzücümüz, 5 disiplinde Tokyo vizesini almayı başarmıştı.

haberdetay

Glasgow'da bu hedeflerle havuza girecek ay-yıldızlı sporcularımız:

"Kadınlarda; Ekaterina Avramova, Zehra Duru Bilgin, Beril Böcekler, İlknur Nihan Çakıcı, Deniz Ertan, Viktoria Zeynep Güneş, Gizem Güvenç, Aleyna Özkan, Selen Özbilen, Gülşen Beste Samancı, Merve Tuncel ve Nida Eliz Üstündağ. Erkeklerde ise Yalım Acımış, Demir Atasoy, Kaan Türker Ayar, Metin Aydın, Kerim Jerome Basikoğlu, Rasim Oğulcan Gör, Ümitcan Güreş, İskender Baslakov, Berkay Ömer Öğretir, Berk Özkul ve Hüseyin Emre Sakçı."

TURKSPORU ailesi olarak, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele edecek olan milli sporcularımıza başarılar dileriz.