#GENEL

'TURKSPORU Buluşmaları'nda bu haftanın ikinci konuğu: Hüseyin Emre Sakçı

16 Nisan 2020 Perşembe
'TURKSPORU Buluşmaları'nda bu haftanın ikinci konuğu: Hüseyin Emre Sakçı
#GENEL

'TURKSPORU Buluşmaları'nda bu haftanın ikinci konuğu: Hüseyin Emre Sakçı

16 Nisan 2020 Perşembe
Paylaş

Her hafta iki kez canlı olarak gerçekleştirilen 'TURKSPORU Buluşmaları', Türk sporunun yıldız isimlerini sporseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

'TURKSPORU Buluşmaları' projesi kapsamında başlatmış olduğumuz canlı röportaj serimizde bu hafta ikinci konuğumuz milli yüzücümüz Hüseyin Emre Sakçı olacak. Milli sporcumuz, TURKSPORU Instagram hesabımızda bu akşam saat 20.00'de deneyimli gazeteci Murat Ağca ile birlikte gerçekleştireceğimiz programımıza konuk olacak ve sorularımızı cevaplayacak.

Rekortmen milli yüzücümüz Emre Sakçı’ya, koronavirüs salgını sürecinde antrenmanlarını nasıl yaptığını ve yüzme kariyerine dair hedeflerini soracağız.

Kişisel Bilgiler

tc
Doğum Tarihi:

15 Kasım 1997

Boy:

2.03 M (6/8 in)

Kilo:

103 Kg

Branş:

Serbest Stil, Kurbağalama Stil

Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda finale çıkma başarısı gösteren, geçen sene düzenlenen Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda ise gümüş madalya kazanan genç yüzücümüz, canlı röportajımızda aynı zamanda seyircilerimizden gelen anlık soruları da yanıtlayacak.

Milli yüzücümüz Hüseyin Emre Sakçı, 2019’da İstanbul'da düzenlenen Türkiye Turkcell Kulüpler Arası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası'nda 100 metre kurbağalamadaki 58,85’lik derecesiyle, A barajını geçerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etmişti.

Emre Sakçı, 2019’da İskoçya'da düzenlenen Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda erkekler 50 metre kurbağalamada 25,82’lik derecesiyle birlikte gümüş madalya alarak, Türk sporuna bu alandaki ilk madalyasını da kazandırmıştı.