#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

Voleybolda hedef unvanı korumak

19 Nisan 2019 Cuma
Voleybolda hedef unvanı korumak
#İŞİTME ENGELLİLER SPORLARI

Voleybolda hedef unvanı korumak

19 Nisan 2019 Cuma
Paylaş

İtalya'da yapılacak İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası'nda Türk sporunu temsil edecek Türkiye Erkek Milli Voleybol Takımı, unvanını koruyarak yeniden şampiyon olmayı hedefliyor.

İşitme Engelli Erkek Milli Voleybol Takımı, haziran ayında İtalya'nın Cagliari şehrinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için Karabük'ün Ovacık ilçesinde bulunan Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nde kampa girdi.

Milli takımın antrenörü Osman Çarkçı, şampiyonaya çok güzel bir ortamda hazırlandıklarını söyledi.

Takımın 2015'te Avrupa, 2017'de de olimpiyat şampiyonu olduğunu hatırlatan Çarkçı, "Yeniden bir Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Şu anda kamptayız. Bu ayın 28'ine kadar bu kampta olacağız. Kadromuzda 22 oyuncu var. Bunları görme imkanımız olacak. 12 kişiyi ikinci kampımız olan Antalya'ya davet edeceğiz. Daha sonra haziran ayında İtalya'nın Cagliari şehrine gideceğiz. Oradaki Avrupa Şampiyonası'nda Türk sporunu temsil edeceğiz." dedi.

haberdetay

Şampiyonada iyi takımlarla karşılaşacakların altını çizen ay-yıldızlı ekibin antrenörü Çarkçı, "İyi takımlardan Ukrayna, Rusya ve ev sahibi İtalya var. Kuvvetli rakipler. Biz de olimpiyat şampiyonu olarak gideceğiz. Orada ülkemizi, devletimizi, milletimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 3 milyona yakın işitme engelli olduğuna dikkati çeken ve onların da spora yönelmesi gerektiğini aktaran Çarkçı, şunları ekledi:

"2011'den bu yana işitme engelli sporunun içindeyim. 23 branşta hizmet veriyoruz. Hemen hemen hepsinde başarılıyız. Erkek milli takımını ileriye götürdük. Çok iyi sporcular yetiştirdik, bulduk. 58 kişi, devlet sporcusu oldu. Hedefimiz yeniden Avrupa şampiyonluğu. Oraya Avrupa şampiyonu olarak gidiyoruz. Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Ben başka bir şey düşünmüyorum. İlk önce final grubuna yani son 4'e kalıp daha sonra iyi şeyler yapmayı düşünüyoruz."