#TurkcellGeliboluMaratonu

Turkcell Gelibolu Maratonu

Turkcell Gelibolu Maratonu-Gorsel
#TurkcellGeliboluMaratonu

Turkcell Gelibolu Maratonu

Geçtiğimiz yıllarda binlerin katılımıyla dünyaya en güzel barış görüntülerini veren Turkcell Gelibolu Maratonu, her geçen yıl büyüyerek misyonunu daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor.

Maraton, tüm TV+ izleyicilerine açık

Turkcell Gelibolu Maratonu’na katılanlar organizasyonu Turkcell’in hem evden hem de mobil cihazlardan izlenebilen, dünyanın en güzel televizyonu TV+’tan canlı izleyebiliyorlar ve tüm TV+ izleyicileride takip edebiliyor. Ayrıca Turkcell’in yeni nesil anlık mesajlaşma uygulaması BiP’te de özel bir kanal açıldı. Katılımcılar bilgi akışını bu kanal üzerinden takip edebiliyorlar.

Ayrıca Turkcell, sporcular için Türkiye’nin en zengin müzik arşivlerinden birine sahip dijital müzik platformu fizy’de, ‘Turkcell Gelibolu Maratonu Playlist’leri oluşturdu. Koşucuların parkurun keyfini müzik eşliğinde çıkarmaları için maratona katılanlara özel kulaklıklar dağıtıyor ve koşuculara ücretsiz fizy tanımlıyor.

Parkurlar

Turkcell Gelibolu Maratonu-Gorsel
Turkcell Gelibolu Maratonu-Gorsel
Turkcell Gelibolu Maratonu-Gorsel
Turkcell Gelibolu Maratonu-Gorsel

Rakamlarla Proje

30.000Fidan
4Kategori
15.000Katılımcı
24Farklı Ülke

Barış Ormanı büyüyor

2018 yılında düzenlenen maraton öncesinde son üç senede 30 bin fidan ekilerek hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı için fotoğraf sergisi açıldı. Her sene 10 biner fidan dikilerek geliştirilen Barış Orman’ın adım adım gelişiminin fotoğrafların yer aldığı sergi, Turkcell Gelibolu Maratonu’nun start alanında sergilendi.

Kaan Terzioğlu, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonuna isimlerini vermekten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Terzioğlu şöyle devam etti: “Maratonumuzun Çanakkale gibi dünya tarihine damga vurmuş bir coğrafyada yapılması, barış temamızla bire bir örtüşüyor. Bu yıl dördüncü senemiz. Ve ne mutlu bize ki Troya Yılı’nı, bu toprakların ruhunu yaşayarak kutlama şansına sahibiz. 2018 Troya Yılı’nda tüm dünyada daha çok ‘Barış’ olmasını diliyoruz.”

BiP’ten yapılan başvuru kadar fidan dikilecek

Kaan Terzioğlu, 10 bin fidan dikilerek oluşturulan Turkcell Barış Ormanı’na da değinerek, “İki sene önce Güzelyalı Bölgesi’ne 10 bin fidan dikerek oluşturmaya başladığımız ‘Barış Orman’ımızı sözümüzde durarak her sene büyüttük. Bu sene de 10 bin fidan daha dikerek, toplam ağaç sayısını 30 bine çıkarttık. Ayrıca BiP’ten maratona yapılan her başvuru kadar fidanı yine ormanımıza dikeceğiz. Bu orman, barış arzumuz gibi her sene daha da güçlenecek” ifadelerini kullandı.

Maratona katılan ünlülerden yorumlar:

Burcu Esmersoy: “Gelibolu’nun bu tarihi atmosferinde ‘Barış’ için koşmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Geveze: Koşmak için ‘Barış’tan daha iyi bir sebep olabilir mi? Ben de o büyük kalabalık gibi Turkcell Gelibolu Maratonu’nda koşacağım” ifadelerini kullandı.

Kadir Çöpdemir: “Birden fazla anlam içeren ve bizler için önemli değerler içeren bir organizasyon. Hem dikilecek fidanlar, hem de barış için koşmak muhteşem bir duygu” ifadelerini kullandı.

Pascal Nouma: “Barış için koşmak ve 10 bin fidan dikmek benim için çok önemli. Burada olmaktan mutluyum” diye konuştu.

Hayrettin: “En başta maratonun tarihi yarımada olan Gelibolu’da koşulması ayrı bir önem taşıyor. Doğası ve yaşanmışlığı açısından baktığımız zaman da maratona katılacak olanların ne kadar şanslı olduklarını görebiliyoruz” diye konuştu.

Şahika Ercümen: “Hayatım suda geçiyor, koşuya epey uzağım fakat böyle anlamlı bir koşuda, sporun birleştirici gücünü binlerce sporsever ile kendi memleketimde paylaşacak olmam şimdiden bei heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Maratona destek veren ünlüler

2016 - Burcu Esmersoy ve Geveze

2017 - Dünya Şampiyonu atletimiz Mizgin Ay, radyo programcısı Kadir Çöpdemir, eski futbolcu Pascal Nouma, sunucu Burcu Esmersoy ve Ceyhun Yılmaz katılacaklar.

2018 - Fenomen komedyen Hayrettin

  • Yıl
  • 42KM Erkekler
  • 42KM Kadınlar
  • Yarı Maraton
    Erkekler
  • Yarı Maraton
    Kadınlar
Yıl :

2015

42KM Erkekler :

Benard Kipkemoi ROTİCH

42KM Kadınlar :

Mame Feyisa JEBESA

Yarı Maraton
Erkekler :

Tsedat Abeje AYANA

Yarı Maraton
Kadınlar :

Risper CHEBET

Yıl :

2016

42KM Erkekler :

Keyfalew Deja Buruse

42KM Kadınlar :

Şirin Mine Kılıç

Yarı Maraton
Erkekler :

Aydın Çeken

Yarı Maraton
Kadınlar :

Raluca Apostol

Yıl :

2017

42KM Erkekler :

Murat Kaya

42KM Kadınlar :

Vesile Yılmaz Anatca

Yarı Maraton
Erkekler :

Özkan Yüksel

Yarı Maraton
Kadınlar :

Seda Kurtuldu

Yıl :

2018

42KM Erkekler :

Getaye GELAW

42KM Kadınlar :

Svetlana ŞEPELİOVA

Yarı Maraton
Erkekler :

Fetene ALEMU

Yarı Maraton
Kadınlar :

Fatma DEMİRTGM 2018 Tanıtım Dosyası

pdf

TGM Kitapçık

pdf